Adres Tespiti

Adres tespiti, aranılan kişiler için yapmış olduğumuz, adres bulma araştırmasını kapsayan bir yer tespiti çalışmasıdır. Bu çalışma ile özellikle kişiye ait herhangi bir yer bulma yerine, adres doğrulama yapılarak garantili bir yer tespiti hedeflenir. Bu araştırmayla asıl hedeflenen, adres öğrenme ihtiyacı duyulan konularda, herhangi bir biçimde adres sorgulama yapılamayan, kendini gizleyen, kaçan, saklanan kişilerdir.

Kimi zaman eski bir dostu, bazen alacağınız olan için borçluyu, izini kaybettirmiş bir aile bireyini, iletişimi kaybettiğiniz sevdiğinizi veya davanızda çok önemli etkiye sahip olabilecek bir tanığı bulmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda insanların aradıklarına erişebilmelerini sağlamak amacıyla sunmuş olduğumuz adres tespiti hizmeti hem yurt içerisinde hem de yurtdışında olan insanların konumlarını tespit etmekte tercih edilir.


Adres Tespiti Hizmetini Kimler Kullanır?

  • İzi kaybedilen bir aile bireyine ulaşmak isteyenler,
  • Eski bir dostu veya sevdiğini bulmak düşüncesinde olanlar,
  • Ödemesini yapmaktan kaçınan bir borçluyu bulmak isteyenler,
  • Hukuk ya da ceza davalarında tanık olarak düşündükleri kişilere ulaşmak isteyenler,
  • Ticari faaliyet göstermekte olan firmaların adres ihtiyaçları olması durumunda,

Bu gibi tüm durumlarda özel dedektif firmamızdan konusunda uzman yardımı alarak aradığınız sonuca ulaşmanız çok daha kolay olacaktır.


Adres Tespiti Hizmeti Nasıl Yapılır?

Ulaşılmak istenilen kişinin adresinin tespit edilebilmesi için öncelikle hizmeti talep eden tarafından eldeki veriler sağlanmalıdır. Kişinin adı, önceki konumları, ailesi, tanıdıkları, çevresi, telefon numarası, önceden ayrı bir yerde karşılaşılmış ise bu noktalar hakkında sağlanan bilgiler araştırmacılarımızın daha kısa bir süre içinde sonuca ulaşmasını sağlayacaktır.

Adres tespiti hizmeti yerine getirilirken işinde uzman araştırmacılarımız görev alırlar. Sürecin daha sağlıklı bir biçimde işleyebilmesi için çoğunlukla tespit yapılan kişinin durumdan haberdar olmaması gerekir. Bu sebeple mahremiyeti en iyi derecede sağlayacak teknik araçlar kullanılmalıdır.

Birçok adres tespiti işlemi teknolojinin sağlamış olduğu imkanlardan yararlanılarak gerçekleştirilebilmektedir. Günümüzde hem akıllı telefonlar hem de bilgisayarlar konum bilgisini paylaşabilmektedir. Ancak bazı durumlarda adresin yerinde kontrol edilerek neticeden emin olunması mecburiyeti da bulunmaktadır. Bu gibi çalışmalar hem ekstra zamana hem de ek maliyetlerin doğmasına neden olabilir.

Adres tespiti hizmetinde kişinin sahibi olduğu gayrimenkullerin adreslerinin tespit edilebilmesi de mümkündür. Bu sayede söz gelimi ulaşılan borçlunun ödemesini yapıp yapamayacağı da anlaşılmış olacaktır.

Adres tespiti çalışması fiziki takip, iz sürme ve sanal takip aşamalarını içerir. Bu süreç hukuk hükümlerine uygun olacak biçimde gerçekleştirilmelidir. Kanunlar ile korunan haklara müdahale edecek yöntemlerin özel dedektiflik hizmetlerinde sağlanması suç oluşturur.


IP Adresi Üzerinden Adres Tespiti

İnternet üzerinden yapılan işlemlerde her cihazın kimlik numarası gibi düşünülebilecek bir ip adresi bulunur. Bu sayede cihazın tanınması sağlanmış olur. Bir internet sitesine girdiğinizde bu adres o sitenin kayıtlarına işlenir. Bu ip adresi bilindiğinde o adresin sahibi bilgisayarın konumunun tespit edilmesi de mümkün duruma gelir.

Sabit hat üzerinden internet kullanımlarında ip üzerinden adres tespiti %100 dolaylarında mümkün olsa da, mobil internet kullanımında bu oran cihazın çevresindeki baz istasyonu sıklığına ve mesafesine bağlı olarak 100 metre ile 5 km arasında değişiklik gösterebilmektedir. Eğer teknik olarak bir konumu tespit etmeye çalışıyorsanız daha detaylı bilgi için bize ulaşmaktan çekinmeyin.