Öğrenci Takibi

Öğrenci takibi, eğitim ve öğrenim hayatına devam etmekte olan öğrencilerle alakalı yapılan bir çalışmadır. İsteğinize göre raporlama süreci günlük ya da haftalık olarak belirlenebilir. Öğrencilik hayatı devam etmekte olan çocuğunuz ile alakalı bilmeyi arzu ettiğiniz bütün konuları bizden destek alarak öğrenebilirsiniz.

Sosyal hayatı gelişen öğrencilerin neler yaptığını bilmek, ailenin en doğal isteği olacaktır. Okula giderken, okuldan çıktığında yapılanların detaylı bir raporlama ile sunulacağı öğrenci takibi hizmetimizi siz de kullanabilirsiniz. Uzman dedektif kadromuz, öğrencimiz ile alakalı en ince detayları düşünerek oluşturmuş olduğu plan ve programa göre işe başlamaktadır.


Öğrenci Takibi Neden Kullanılır?

Aldatılma takibi, eş takibi, sevgili takibi, çocuk takibi, sosyal ağ takibi, casus yazılım tespiti, delil toplama, iş ortağı takibi ve personel takibi yanında, öğrenci takibi için de özel dedektiflik bürolarının kapıları çalınmaktadır.

Günümüz şartlarında bir çocuk yetiştirmenin ne kadar güç olduğu ortadadır. Narkotik olaylar nerdeyse ilköğretim çağına kadar inmiştir. Tütün ve uyuşturucu kullanımları çocukları tehdit eden en büyük tehlikelerdir. Bunun yanında hırsızlık ve cinsel suçlar da küçümsenecek boyutta değildir.

Aileler çocuklarını okula gönderdikleri andan itibaren bu endişeleri duymaktadır. Özellikle çalışan anne ve babaların çocuklarının takibi, ciddi bir durumdur. Okul içinde ve okul dışında çocukların nerelere gittikleri, ne yapmış oldukları ve kimlerle görüştüklerinin bazen takibi gerekebilir.

Okullarda ve okul çevrelerinde işlenen gasp, yaralama, uyuşturucu madde satışı, kullanımı ve  hırsızlık suçlarında ciddi artışlar gözlemlenmektedir. Çocukların bu tür olaylara dahil olma ihtimali, haklı olarak anne ve babaları endişelendirmektedir. Çocuklarda izlenecek davranış farklılıkları ya da kuşku uyandıracak hareketler, muhakkak ciddiye alınmalıdır. Titizlikle yapılacak takip, araştırma ve bunlar neticesinde alınacak önlemler, çocuğun geleceğini kurtaracaktır.


Öğrenci Takibi Nasıl Yapılır?

Ortada şüphe edilecek bir durum var ise, çocukların tecrübeli ve eğitimli bir ekip tarafından izlenmesi daha önemlidir. Özel dedektiflik bürolarında görevli uzmanlar, çocukların attıkları her adımı izlemekte ve aileye raporlamaktadır. Bu şekilde çocukların kötü arkadaşlıklar kurmalarının ve kötü alışkanlıklar edinmelerinin önüne geçilmektedir.

Öğrenci takibi yalnızca orta öğretim öğrencileri için değil, belki bundan da önemlisi lisans öğrencileri için de yapılmaktadır. Gençlerin, kanlarının hızlı aktığı bu dönemlerde isteyerek ya da istemeyerek tehlikeli ilişkilere girmeleri çok daha kolay olmaktadır.

Tanımadıkları, bilmedikleri insanlarla kolayca arkadaş olabilen, kötü niyetli insanların iyi niyetli görünerek yaklaşmalarından endişe duymayan gençler için, aileler tarafından bu yönde bir endişe varsa ve olacaklardan kuşkulanıyorsa, özel dedektiflik kuruluşlarıyla temasa geçmeleri en doğru tercih olacaktır.

Özel dedektiflik büroları, genel itibari ile suçlu çocuk olmadığı, çocukların suç işlemeye yönlendirildiği ilkesiyle hareket ederler.