Evlilik Öncesi Araştırma

Evlilik öncesi araştırma hayatınızı birleştireceğiniz kişiyi daha yakından tanımanız için kullanılan bir yöntemdir. Günümüzde evliliklerin çoğunun son bulma nedeni evlenmeden önce yeteri kadar eşlerini tanıyamamaktan kaynaklanmaktadır. Evlilik kararı almadan önce sizi ömür boyu etkileyecek olan bu kararı gerçekten doğru kişiyle beraber olmak için verdiğinizden emin olmanız amacı ile özel dedektiflik firmamızın sağlamış olduğu evlilik öncesi araştırma hizmetinden yararlanabilirsiniz.


Evlilik Öncesi Araştırma Kapsamı Nedir?

Evlilik birliği ömürlük bir beraberliktir. Boşanma ile sonuçlansa bile bir kere evlenmiş olduğunuz insanın hayatınızda bıraktığı maddi ve manevi izler kolay kolay silinmez. Kutsal bir müessese olan evliliğe adım atmadan önce karşınızdaki insanın kendisi ve hayatı ile alakalı size karşı ne kadar dürüst olduğunu, nasıl bir aile çevresinde yetiştiğini, sosyal çevresindeki insanların karakter yapısını, maddi durumunu öğrenebilmek daha yerinde kararlar almanızı sağlayacaktır.

Günümüzde evlilikler bir düşünce üzerine başladığından ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalınması kaçınılmazdır. Birçok yuvanın en güzel günlerini geçirmesi beklenen zamanlarda yıkılarak boşanma davalarının açıldığına hepimiz birebir şahit olmaktayız. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için evlilik öncesi araştırma hizmetimizden yararlanarak eş adayının geçmiş hayatı incelendiğinde;

  • Aile ve yakın çevresinin kim olduğu ve olan bitenler,
  • Başka bir evlilik yapıp yapmadığı,
  • Çocuklarının bulunup bulunmadığı,
  • Geçmişte suç işleyip işlemediği,
  • Uyuşturucu ya da uyarıcı madde kullanıp kullanmadığı,
  • Cinsel sapkınlık içeren davranışlarda bulunup bulunmadığı,
  • İşi ve maddi durumu,


Evlilik Öncesi Araştırma Hizmetini Kimler Kullanır?

Evliliğin duygusal yönü artık pek çok insan için geride kalmış durumda. Özellikle ekonomik durumu nispeten çok daha iyi olan erkek veya kadınlar bundan istifade etmek isteyenlerin tuzaklarına açık halde olabiliyor. Böyle bir riske girmeyerek hem kalbinin kırılmasını hem de ekonomik kapsamda meydana gelebilecek mağduriyetleri önlemek isteyenler için sağlamış olduğumuz evlilik öncesi araştırma hizmeti şimdiye kadar evlenmeyi düşünen pek çok kişi tarafından talep görmüştür.

Hayata toz pembe gözlüklerle bakmak yerine doğru ve gerçekçi kararlar alarak daha sonra yaşanabilecek büyük felaketleri engellemek için tedbirli olmakta her zaman fayda vardır. Bu sebeple evlilik kararını almadan önce bu yola baş koyacağınız kişi hakkında tarafsız bilgi sahibi olmanızı sağlayacak evlilik öncesi araştırma hizmetinden mutlaka yararlanmanızı öneriyoruz.


Evlilik Öncesi Araştırma Nasıl Yapılır?

Evlilik öncesi araştırmada hem güncel durum hem de geçmiş elden geçirilmelidir. Yasal anlamdaki noktalara bakılması büyük önem sahibidir. Size önceden suçlu olduğunu söylememiş biri ile evlenmek istemeyeceğinizi düşünmek gerekirse, adli sicil kaydı gibi bilgilerin muhakkak elde edilmesi gerekir. Bunun dışında kişinin mevcut ve geçmişte kullanmış olduğu sosyal ağ hesapları incelenerek ortada gizli kalmış herhangi bir durum olmaması için çaba harcanır.

Evlilik öncesi araştırmada kişinin yalnızca kendisi değil hem de yakın çevre ve ailesi de bir incelemeden geçer çünkü evlilik bu insanlar ile de bir bağ oluşmasına sebep olur. Ekonomik araştırmalar da farklı metotlar kullanılarak profesyonel alan uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilir.

Evlilik öncesi araştırma neticesinde elde edilen tüm bilgiler rapor haline getirilerek başvuran kişiye sunulur. Firmamız araştırmada elde edilen tüm bilgileri kendi veri tabanından silerek karşılıklı güvenin gereğini yerine getirir.